Různé kategorie hráčů

V každém sportu jsou hráči kteří vyhrávají šampionáty a také hráči, kteří se věnují danému sportu jen pro radost ze hry. Existuje mnoho rozdílných úrovní hráčů a mnoho různých způsobů jak házet šipky. Ve spektru hráčů šipek nalezneme ty, kdo se šipkami přímo živí i ty, kteří si jen užívají společenského života, který šipky přinášejí a obvykle utrácejí výplaty na oblíbených místech se šipkami. Všichni hráči, dle mého názoru, žijí naplno a nejspíš umírají spokojeni s úsměvem na tváři.

Pro „slabší“ hráče v kterémkoli sportu, je téměř nemožné porazit „mistra“. To samé platí i o šipkách. Ačkoliv, pro šipky je typické to, že hra je zajímavá i když proti sobě stojí hráči různých úrovní. S trochou štěstí, může začátečník porazit i průměrného hráče. Na druhou stranu, není mnoho sportů, kde hráči různých úrovní mohou a měli by, dělat stejné věci tak odlišně. Ta správná volba závisí na úrovni, ve které hrajete když chcete hru vyhrát.

Je velmi užitečné sledovat rozhodování „mistrů“ a učit se od nich. Ale když s nimi hovoříte, zjistíte, že každý z nich má svůj oblíbený způsob hry. Není na světě jediný skutečně objektivní hráč, který by dokázal říct, který závěr hry je ten nejlepší. Individuální priority vždy při hledání toho nejlepšího zavření hry zvítězí. Toto tedy není ta nejlepší cesta, jak zjistit, který způsob zavření je ten nejlepší právě pro vás. K řešení takového problému vede jen jediná správná cesta. Musíte naprogramovat počítač k házení s různým, ale přesným rozptylem šipek.

Nejprve se musíte naučit vypočítat rozptyl. Jeden starý šipkař (tato informace není historicky podložena), Carl Friedrich Gauss (1777-1855) nám pomohl s tímto odporným úkolem. Bez jeho objevu fenoménu normálního rozdělení, by bylo velmi těžké vypočítat správně pravděpodobnost. Gaussovo normální rozdělení nám dovoluje zobrazovat přirozené jevy ze života a proto jsme vybrali tuto metodu pro zobrazení dopadu šipek na terč.

Napsat komentář