Vyhledávání optimální hry 501

Zavírání hry 501 ( 301 ) je nejzajímavější částí hry. Stejně jako v ostatních sportech, můžete se lecos naučit sledováním nejlepších hráčů.

Problém je ale v tom, že všichni hráči mají svoje oblíbené doubly a zakončování z každé situace hry. A pak, úroveň hry může být celkem dost odlišná od té vaší. Nemá smysl zkoušet zakončení, když by to mělo záviset na zázraku a vést ke zhoršení situace než při normální hře.

Rozdíl mezi několika skvělými zakončeními je často malý. To dává prostor pro kombinace rozdílných hodů a jen horší z nich může být označen za špatný. Na konec můžete říct, že je nemožné pro kohokoli dát přesný návod jak by jste měli zakončit právě tu vaší hru.

Ačkoli, bylo by zajímavé vědět přesnou a nejlepší cestu jak hrát, a to nejen pro pouhé zapamatování, což by vám samozřejmě dalo velkou výhodu, ale analýza hry je velmi užitečná pro samotné zlepšení vaší hry.

Počítač hází šipku

To byl tedy důvod, proč přimět počítač házet šipky. Do počítače je možné naprogramovat rozdílný rozptyl šipek, a tak vyhledat nejlepší zakončení pro každou úroveň hráčů.

Protože nejlepší hod je vlastně nejlepším záměrným bodem k vítězství, – a nikoliv zavření v příštím kole -, můžete také zjistit, kdy by měl hráč do toho jít a kdy hrát bezpečněji. Do složitějšího programu můžete přidat také oponenta a vyhledat tak nejlepší hody pro každou reálnou situaci hry.

Je zde jen několik odlišností od reálného světa. Například, dík dlouhé praxi pro vás může být jednodušší zamířit T20 než třeba T19. V takovém případě, jestliže je rozdíl pravděpodobností v tabulce velmi malý, měli by jste volit variantu přes T20. Lepší hráči, jako profesionálové, by měli být schopni strefit jakékoli místo na terči s téměř stejným úspěchem. Protože počítač nikdy šipky netrénoval, doporučí hrát T19, když je zde by? jen nepatrně lepší pravděpodobnost zakončení než pro T20.

2 komentáře u „Vyhledávání optimální hry 501“

  • Zdravím,

   ta kniha byla vydaná v roce 1994, dnes již není v prodeji. Sehnat by se dala z druhé ruky nebo v některých knihovnách, převážně v Británii bohužel. Online jsem jí nenašel.

   Co se týče programu, tak to vůbec netuším 🙂

   Odpovědět

Napsat komentář